Każdego roku w grudniu zachęcamy do udziału w charytatywnych licytacjach bombek, udekorowanych przez Gwiazdy - aktorów, muzyków, dziennikarzy i sportowców. Będzie to okazja, by na swojej choince powiesić jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną ozdobę, ale także wesprzeć podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Na tegoroczną licytację dobroczynną trafi wyjątkowy przedmiot - ostatnia bombka udekorowana przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W tym roku podczas akcji Gwiazdy malują Gwiazdy będzie można wylicytować bombki pomalowane przez: minister Agnieszkę Buczyńską, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, artystów i aktorów: Michała Piróga, Dominikę Gwit, Lesława Żurka, Joannę Kondrat, dziennikarzy: Bernadetę Budzisz-Rogowską, Martę Ulatowską, Agatę Mielczarek, redakcję RMF Maxx, Radio Kaszëbë, Radio Gdańsk, sportowców: Roberta Korzeniowskiego, Deleu, koszykarzy Trefl Sopot, siatkarzy Trefl Gdańsk, Energa Wybrzeże Gdańsk, hokeistów Fudeko GAS Gdańsk, lekkoatletki Emilię Kusy i Agnieszkę Kaszubę, spikera Lechii Gdańsk Marcina Gałka czy komików Kabaretu Neo-Nówka, Abelarda Gizę, Wojciecha Tremiszewskiego oraz Szymona Jachimka.

Ostatnia bombka Prezydenta Adamowicza

Wśród licytowanych ozdób szczególne miejsce zajmuje bombka pomalowana przez Prezydenta Pawła Adamowicza, Honorowego Wolontariusza Fundacji Hospicyjnej. Nie trafiła dotąd na charytatywną aukcję, gdyż stała się dla nas szczególną pamiątką, z którą niełatwo się rozstać. Jednak dziś, z okazji zbliżającej się 5. rocznicy Jego śmierci, chcemy, aby pamięć o Nim raz jeszcze była dla nas wszystkich inspiracją do dalszego czynienia dobra. Bombkę pomalowaną przez Prezydenta Pawła Adamowicza można wylicytować na charytatywnej aukcji: https://bit.ly/48gbUMV

Kiedy i gdzie?

Aukcje startują 11 grudnia na portalu Allegro Charytatywni. Link do wszystkich charytatywnych licytacji bombek z akcji Gwiazdy Malują Gwiazdy: https://bit.ly/3t51lgK

Licytacje będą również prowadzone podczas przedświątecznych audycji na falach Radia Gdańsk w dniach od 18 do 22 grudnia.

Pomaganie jest piękne

Całkowity dochód z akcji Gwiazdy Malują Gwiazdy wesprze działalność Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które od 40 lat towarzyszy nieuleczalnie chorym dzieciom i dorosłym u kresu życia, niosąc im ulgę w cierpieniu, otaczając ich i ich rodziny opieką medyczną, psychologiczną i duchową.

www.fundacjahospicyjna.pl