Emocjonujący mecz koszykówki, w którym drużyna gwiazd zagrała przeciwko teamowi żołnierzy oraz pamiątkowe zdjęcie z graczem Phoenix Suns Marcinem Gortatem, były głównymi atrakcjami piątkowej wycieczki podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych i rodzeństwa dzieci chorych, będących pod opieką Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, do sopockiej Ergo Areny.

Jedyny polski zawodnik w NBA, Marcin Gortat, co roku na początku okresu wakacyjnego objeżdża Polskę, organizując treningi dla dzieci i młodzieży. Finał tegorocznej edycji Gortat Camp rozegrał się w Trójmieście.

Nasz najsłynniejszy koszykarz od kilku lat stara się też propagować szacunek wobec armii i polskich weteranów wojennych. Między innymi dlatego 19 lipca w sopockiej Ergo Arenie zorganizował mecz charytatywny, z którego całkowity dochód został przekazany na rzecz rodzin żołnierzy poległych na służbie z jednostki specjalnej GROM.

Impreza sportowa stała się dla jej pomysłodawcy doskonałą okazją do tego, aby poza osiągnięciem podstawowego celu, sprawić także radość i dostarczyć niezapomnianych wakacyjnych wrażeń podopiecznym Fundacji Hospicyjnej, którzy zostali wyróżnieni specjalnym zaproszeniem do trybuny honorowej.

– Radości było co nie miara, dzieciaki kibicowały z takim zapałem, że aż kołysały się ławki – opowiada Justyna Ziętek z Fundacji, która opiekowała się grupą dzieci.
Nic dziwnego, bo przecież nie codziennie można zobaczyć z bliska tyle gwiazd zebranych w jednej drużynie. W skład teamu Marcina Gortata weszli znani aktorzy i sportowcy, m.in. Michał i Marcin Wójcikowie z kabaretu Ani Mru Mru, Joanna Jabłczyńska, Dariusz Michalczewski z synem, Ola Szwed, Krzesimir Dębski, Tomson z zespołu Afromental i Bilguun Ariunbaatar. Kapitanem drużyny Wojska Polskiego, w której zagrali przedstawiciele Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz jednostek specjalnych GROM i „Formoza”, był Jared Dudley, koszykarz z Phoenix Suns.

Dzieci były bardzo podekscytowane możliwością oglądania „na żywo” postaci, które na co dzień znają jedynie z telewizji. – Najfajniejsze było to, że sięgałem Marcinowi Gortatowi do pasa, taki jest wysoki – emocjonował się siedmioletni Filip. Chłopiec kibicował teamowi słynnego koszykarza i bardzo się zmartwił, że drużyna gwiazd przegrała. Mimo to, wraz z innymi dziećmi bawił się doskonale, bo w przerwach pomiędzy kwartami spotkania zorganizowano ciekawe konkursy, a dodatkową atrakcją były energetyczne występy cheerleaderek z sopockiego zespołu Flex Dance.
Przed rozpoczęciem meczu podopieczni Fundacji Hospicyjnej mieli okazję zwiedzić wystawę nowoczesnego sprzętu wojskowego, umieszczoną na zewnątrz hali widowiskowej. Specjalistyczne pojazdy, batyskaf, miotacz ognia i wiele innych ciekawych elementów uzbrojenia stanowiło nie lada atrakcję, tym bardziej, że każde dziecko mogło z bliska obejrzeć eksponaty, dotknąć ich albo wejść do środka i zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Najcenniejszą pamiątką tamtego wieczoru było jednak zdjęcie, do którego wraz z dziećmi oraz ich opiekunami pozowali Marcin Gortat i znana aktorka Joanna Jabłczyńska.
Fundacji Marcina Gortata jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie do uczestnictwa w tej wspaniałej imprezie, dzięki której nasi podopieczni przeżyli prawdziwą wakacyjną przygodę.
Do zobaczenia podczas kolejnego Gortat Camp!

A my bardzo chętnie przyjmiemy zaproszenia na kolejne tego typu imprezy. Każda z nich jest dla naszych podopiecznych okazją do przeżycia wspaniałego dnia i zdobycia kolejnego ciekawego doświadczenia. Chcemy, aby nasze dzieci miały jak najwięcej powodów do uśmiechu i dobrej zabawy!

Prosimy o kontakt z koordynatorem Funduszu Dzieci Osieroconych Justyną Ziętek mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerami: 58 343 80 86.

Z góry serdecznie dziękujemy!