Ułatwienia dostępu

Bursztynowe Dźwigi – I Ty masz SUPERMOC!

Martyna Dolniak

Pełna ciepła i empatii, związana z Fundacją Hospicyjną od 5 lat, zawsze zaangażowana i chętna do niesienia pomocy. Na pozór nieśmiała i krucha, choć w tej małej osóbce drzemie prawdziwa odwaga i ogromne serce. Pomaga kwestując, piekąc ciasta, wspierając potrzeby podopiecznych Fundacji. W tym roku przez 26 dni przebyła 800 km drogi, aby wesprzeć fizjoterapię dzieci Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Od Martyny: Na co dzień łączę pracę na morzu z życiem na lądzie, gdzie wolne chwile najczęściej spędzam z bliskimi lub podróżując, co bardzo lubię. Góry są moim drugim domem – w szczególności Tatry, dokąd jeżdżę, kiedy tylko mogę. Uwielbiam trekking i trasy długodystansowe, a kiedy nie ma mnie na szlaku to prawdopodobnie planuję już kolejne wyprawy. Kocham również czytać książki, nieśmiało wchodzę w fotografię, a także lubię piec.

„Warto pomagać, bo aby w pełni być człowiekiem, trzeba nim być najpierw dla innych”.

Agata Czyżewska i Alicja Płonka

Alicja i Agata, dwie wspaniałe kobiety, które łączy wieloletnia znajomość, zamiłowanie do piękna, kolorów, potrzeba tworzenia i dzielenia się dobrem. Stworzyły i zrealizowały autorski cykl warsztatów artystycznych: malarstwa intuicyjnego i szydełkowania – dla podopiecznych Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku.

Agata Czyżewska

Od Agaty: Na co dzień zajmuję się kolorem:
– w moim ogrodzie,
– robiąc czapki, swetry, kapelusiki itp. na szydełku i na drutach,
– w ceramice, którą również się zajmuję,
– w fotografii która też jest częścią mojego życia.
Inspirację do wszystkiego, co robię, czerpię z natury.

Mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa i spełniona i dlatego właśnie mogę i staram się pomagać chociaż trochę innym.

Alicja Płonka

Nauczyciel wychowania fizycznego z powołania. Propagatorka ruchu fitness w Polsce, trener, sędzia i szkoleniowiec cheerleadingu, założycielka i wieloletni trener gdańskiego zespołu Cheerleaders Baltica. Aktualnie propaguje i prowadzi zajęcia artystyczne z malarstwa intuicyjnego w Akademii Walki z Rakiem. Uwielbia podróże, wszelkie formy ruchu, które przyczyniają się do poprawy zdrowia i samopoczucia, kocha sztukę, a szczególnie malarstwo nowoczesne i ceramikę. Cały czas odkrywa w sobie nowe pasje i wciąż ma ogromny apetyt na życie.

Dlaczego warto pomagać? Bo warto dzielić się z tym, co ma się w sobie najlepsze: czasem, radością życia, pasją czy po prostu uśmiechem i dobrym słowem. Pomagając innym, pomagamy też sobie.

Katarzyna Józefecka

Od dłuższego czasu bardzo mocno wspiera nas w prowadzeniu bazarku na rzecz Hospicjum ks. Dutkiewicza, wystawia posty i pozyskuje rzeczy. Nie boi się wyzwań, organizuje zbiórki rzeczowe na naszą rzecz, wspiera nas w poszukiwaniu darczyńców, zarówno tych indywidualnych, jak i firm. Dzięki jej zaangażowaniu udało się zebrać środki na zakup zapasu pieluchomajtek na oddział Hospicjum. Kasia to człowiek od wielu zadań. Żadne wyzwanie nie jest dla niej straszne.

Od Kasi: Pochodzę z centralnej Polski, 6 lat temu przeniosłam się na Pomorze i wraz z Ukochanym Tomaszem mieszkamy w bajkowym, drewnianym domu pod Gdańskiem ciesząc się codziennością. Zawodowo zajmuję się łańcuchami dostaw we włoskiej, rodzinnej firmie produkującej tworzywa sztuczne dla branży spożywczej. Uwielbiam podróżować, eksplorować i doświadczać nowych rzeczy – mentalnie jestem ciągle spakowana i gotowa do drogi. Lubię działać.

Warto pomagać, bo to najlepsza dawka endorfin, jaką można zaaplikować sobie i innym jednocześnie. Pomaganie ubogaca, powoduje, że życie, codzienność i my sami stajemy się po prostu lepsi, mnożąc i dzieląc dobro z innymi.

Wojciech Kuchta

Mieszkaniec Gdańska, który od wielu lat wspiera nasz region swoim głosem, prowadząc setki imprez sportowych i kulturalnych w ciągu roku. Kibice znają go m.in. jako głos PGE Wybrzeże Gdańsk, RC Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot i Lechia Gdańsk, gdzie czasem zastępuje Marcina Gałka, z którym współtworzą #spółdzielnięspiker. Od kilku lat angażuje się w prowadzenie wydarzeń organizowanych przez Fundację Hospicyjną, wspiera nas przy kwestach i zachęca swojego synka, by pomagał od najmłodszych lat.

Od Wojtka: Warto pomagać, bo dzięki temu świat staje się przyjemniejszy.

Robert Witkowski

Jest wolontariuszem wszechstronnym. Wspiera nas w rozwijaniu hospicyjnego wolontariatu osób osadzonych, ale w tym roku chcemy Roberta wyróżnić za wieloletnią pomoc dzieciom i nastolatkom, które doświadczyły śmierci bliskiej osoby i za przywracanie im nadziei.

Ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje życie zawodowe związał ze Służbą Więzienną. Przez 26 lat pełnił służbę w zakładach karnych i aresztach śledczych jako strażnik, wychowawca, terapeuta i dyrektor. Po zakończeniu służby dzieli się swoim penitencjarnym doświadczeniem jako nauczyciel akademicki. Szczęśliwy mąż i ojciec czworga już dorosłych dzieci. Biegi długodystansowe i górska włóczęga są jego pasjami od wielu lat.

Od Roberta:

Lubię pomagać. To doskonała okazja, aby spotkać drugiego człowieka i być obok niego, gdy odkrywa sens swojego życia.

Stanisław Witkowski

Inżynier budowlany działający w Pomorskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa, Stowarzyszeniu Elektryków Polskich. Studia magisterskie i inżynierskie oraz doktorat ukończył na Politechnice Gdańskiej, obecnie wykłada jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Gdańskim. Sercem i duchem związany z Gdańskiem. Kieruje się dwoma mottami życiowymi: „kto nie chce, szuka powodów, a kto chce, szuka sposobów” oraz nie jest istotna liczba lat, ważne, aby dobrze wypełnić każdy przeżyty dzień”.

Od Stanisława: Warto pomagać, bo pomagając innym pomagamy także sobie.

Klub Seniora Bursztynek z Aniołek

Od Klubu: Klub Seniora Bursztynek z Dzielnicy Aniołki został powołany do istnienia przez liderkę Krystynę Wierzbicką w roku 2019 w siedzibie Rady Dzielnicy Aniołki przy ul. Kopernika 8. Najważniejsza idea klubu to integracja międzyludzka, aby starsze osoby nie czuły się osamotnione. Co robimy? Celem naszej grupy jest poznawać różne zakątki Pomorza. Oczywiście możemy także liczyć na siebie i pomagać sobie nawzajem.

W ramach naszych możliwości pomagamy Hospicjum ks. Dutkiewicza, z czego jesteśmy bardzo dumne, a także współpracujemy z różnymi klubami seniora dla lepszej integracji ludzi starszych, żeby nikt nie czuł się wykluczony.

Warto pomagać, bo mamy poczucie solidarności z innymi, a także poczucie celu życia.
Otwarcie na drugiego człowieka uczy nas wrażliwości. Ofiarując innym pomoc, sami
zyskujemy bardzo wiele, bo pomaganie wpływa na nasze zdrowie, poprawia samopoczucie i daje nam radość. Pomaganie innym uczy także, że człowiek to nie wróg tylko przyjaciel.

Lucjan Szarmach

Lucjan jest wolontariuszem opiekuńczym od 15 lat. Skromny, empatyczny, zawsze uśmiechnięty. Przez lata dyżurował na oddziale stacjonarnym naszego hospicjum w poniedziałki i czwartki, czynnie biorąc udział w „Klubie 1000” oraz „Jeż cafe”…

Chłopak do tańca i do różańca. Często inicjuje potańcówki z pacjentkami, chętnie też uczestniczy w wyjazdowych wycieczkach organizowanych dla naszych chorych do ZOO, nad morze, czy do Parku Oliwskiego. Jeżeli jest taka potrzeba, to można na niego liczyć również jako wolontariusza-kierowcę.

Lucjan jest osobą bardzo lubianą przez chorych, personel oraz wolontariuszy…

Od czasu pandemii dyżuruje w naszym hospicjum tylko w poniedziałki, gdyż zaangażował się w pomoc Ukrainie oraz osobom niesamodzielnym, potrzebującym pomocy…

Od Lucjana: Warto pomagać, bo człowiek czerpie radość z tego, gdy może pomóc osobom w potrzebie. Czasem drobne rzeczy mogą zmienić czyjeś życie…

Tomasz Filipowicz

Od Tomka: Na co dzień jestem uczniem klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku (teraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4). Ogólnie to lubię wychodzić na dwór ze znajomymi albo czasami pograć sobie w coś na komputerze, również czasami lubię zagrać z rodzicami w jakąś grę planszową.

Dlaczego warto pomagać? Dlatego, że dobro zawsze prędzej czy później do nas wróci.

Matylda Surowiec

Matylda, spokojna i zawsze uśmiechnięta. Pomaga nam od 2023 roku w pracach biurowych związanych z przygotowaniami do akcji, maluje też pięknie okolicznościowe kartki dla naszych podopiecznych. Podczas festynów i organizowanych przez nas pikników pomaga przy animacjach dla dzieci, robiąc magiczne tatuaże.

Od Matyldy: Na co dzień jestem uczennicą klasy szóstej szkoły podstawowej. Po lekcjach, kiedy mam czas wolny, najbardziej lubię słuchać muzyki, malować obrazy i przerabiać biżuterię tak, aby miała swój własny charakter. Poza tym lubię brać udział w wolontariacie, spędzać czas z moimi koleżankami i grać w simsy.

Dlaczego warto pomagać? Mój dziadek mawiał, że jak się pomaga, to Pan Bóg dodaje plusiki do mojego dorobku. 🙂 Pomaganie jest fajne, ale najchętniej robiłabym to bez rozgłosu, bo taką mam potrzebę serca.

Mikołaj Witkowski

Mikołaj, zawsze chętny do działania i pomocy, bardzo dobrze zorganizowany i zdyscyplinowany, pięknie maluje m.in. kartki okolicznościowe, ale tez obrazy dla Hospicjum.

Jest uczniem 3 klasy w liceum ogólnokształcącym o profilu matematyczno-informatycznym, w klasie dwujęzycznej. Ma dwóch braci: Piotra, ucznia ósmej klasy i Pawła, który zmarł dwa lata temu w wieku 11 lat. Paweł był podopiecznym Hospicjum Domowego dla Dzieci im. Ks. E. Dutkiewicza SAC. Stąd też Mikołaj widział, jak ważna jest pomoc innym.

Na co dzień Mikołaj uwielbia grać w koszykówkę, programować, jeździć na rowerze. Robi piękne grafiki.

Od Mikołaja: Warto pomagać, bo każdy ma coś co może dać innym. Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym. Sam widziałem, jak ludzie pomagali nam przy Pawle i ile dobra to przyniosło.

Szkoła Podstawowa nr 39 im. Wojska Polskiego w Gdańsku

O szkole: Nasza szkoła wyróżnia się poziomem nauczania w gdańskich szkołach podstawowych. Stosujemy aktywne metody nauczania i wychowania, których celem jest odkrywanie tkwiących w dzieciach różnorakich talentów i dbałości o ich rozwijanie.

Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku – Batorówka

Misja szkoły: W Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku kształcimy młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych na poziomie szkoły podstawowej i branżowej szkoły zawodowej, przygotowując ją do wyboru dalszej edukacyjnej drogi, wyboru właściwego zawodu oraz pracy zawodowej i godnego życia w społeczeństwie. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie każdemu uczniowi, bez względu na jego umiejętności i możliwości, takich warunków rozwoju, które pozwolą mu jak najlepiej funkcjonować w otaczającym go świecie. Za najważniejsze uważamy jak najlepsze przygotowanie naszych uczniów do pracy oraz wychowanie ich na ludzi odpowiedzialnych, kulturalnych, dobrych, przestrzegających obowiązujące normy społeczne, szanujących innych ludzi.

Monika Kraskowska

Na co dzień nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz biologii w Liceum Ogólnokształcącym Mundurowym Spartakus im. Mieczysława Jałowieckiego w Gdańsku. Prowadzi szkolne koło wolontariatu oraz szkolny dyskusyjny klub filmowy. W wolnym czasie organizuje zawody sportowe w Pomorskim Klubie Orientacji Harpagan. 

Prawdziwy belfer pełen pasji i cierpliwości. Przepadają za nią uczniowie, którzy na akcje wolontariackie zapisują się w wielkiej liczbie. Zawsze chętna do działania i wsparcia każdej naszej akcji.

Od Moniki: Warto pomagać, bo dobro wraca.

Wolontariat Pracowniczy Fundacji ORLEN

Pracownicy Fundacji ORLEN realizowali już kilka projektów w ramach wolontariatu pracowniczego, głównie w ogrodzie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Dzięki tym projektom zakupione zostały narzędzia ogrodowe, rośliny, doniczki oraz wiele innych rzeczy, które upiększają ogród dla podopiecznych Hospicjum.

Wolontariat Pracowniczy LONDON STOCK EXCHANGE GROUP

London Stock Exchange Group (LSEG) jest globalnym dostawcą infrastruktury i danych na światowych rynkach finansowych, zdobywającym zaufanie klientów od ponad 300 lat. Nasza siedziba główna znajduje się w Wielkiej Brytanii, a działalność operacyjną prowadzimy w 70 krajach na całym świecie. W gdyńskim biurze pracuje ponad 1000 osób.

 Pierwsze skojarzenie z LSEG Gdynia? Różnorodność. Różnorodność rozumiana zarówno jako wielorakość działań biznesowych, które prowadzimy, jak i szeroki wachlarz działań charytatywnych, w które angażują się nasi koledzy i koleżanki. Każdy i każda z nas może wykorzystać dodatkowe 2 dni urlopu w roku, przeznaczając je na działalność charytatywną. Wśród najważniejszych inicjatyw warto wymienić edukację finansową dzieci i młodzieży, pomoc w renowacji budynku hospicjum, sprzątanie gdyńskich lasów oraz liczne kiermasze i loterie dobroczynne, które organizujemy na terenie biura.

 Różnorodność to zwyczajnie my: osoby z 60 krajów, mówiące 40 językami, reprezentujące różne pokolenia i kompetencje, wśród których kobiety obejmują 54% stanowisk kierowniczych. W lutym otrzymaliśmy certyfikat Great Place To Work i jesteśmy dumni z tego, że 84% naszych pracowników zgadza się ze stwierdzeniem: „W pracy mogę być sobą”.

Warto pomagać, bo pomaganie innym zbliża nas do siebie nawzajem. Czyniąc dobro, budujemy społeczność, która realizuje nasze wartości.

Wolontariat Castorama Oliwa

Castorama poza działalnością wolontariacką, jest jedną z największych sieci marketów budowlanych i ogrodniczych w Polsce oraz jest częścią międzynarodowej grupy Kingfisher, która działa na rynku detalicznym w Europie. Castorama specjalizuje się w sprzedaży materiałów budowlanych, narzędzi, wyposażenia wnętrz produktów do remontów oraz ogrodnictwa. Oferuje szeroki asortyment produktów dla majsterkowiczów, osób planujących remonty, a także dla profesjonalistów z branży budowlanej. W ramach swojej działalności wspiera również zrównoważony rozwój, stawiając na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania.

Warto pomagać, bo…?

Bo pomoc buduje wspólnotę i wzajemne zaufanie, a także daje możliwość realnego wpływu na życie innych. Pomagając, nie tylko wspieramy potrzebujących, ale także sami stajemy się lepsi – uczymy się empatii, odpowiedzialności i współpracy. Dodatkowo, dzięki takim inicjatywom jak wolontariat, można zdobyć nowe umiejętności, doświadczenia i perspektywy, które wzbogacają nas zarówno zawodowo, jak i osobowo.

Cappella Gedanensis

Cappella Gedanensis to reprezentacyjny zespół Miasta Gdańska powstały w roku 1981 dzięki inicjatywie Aliny Kowalskiej-Pińczak. Założeniem była kontynuacja działającej od XVI wieku Kapeli Rady Miejskiej w Gdańsku. Po raz pierwszy w historii na jego czele stanęła kobieta

jako siedemnasty kapelmistrz, co uznać można za signum temporis naszych czasów.

Jednocześnie wskazuje na niezwykłą otwartość Cappelli Gedanensis na wyzwania repertuarowe. Początkowo jako Zespół Muzyki Dawnej skupiał się na twórczości mistrzów związanych z Pomorzem (K. Förster, J. V. Meder, M. D. Freisslich i in.) i spuścizną wielkich mistrzów z J. S. Bachem i A. Vivaldim na czele.

Rok 1992 to ważna data w historii zespołu, od tego momentu stał się on Samorządową Instytucją Kultury Miasta Gdańska. Uświetniał uroczystości związane z wizytą ważnych osobistości jak papież Jan Paweł II, Margaret Thatcher, Książę Karol, Książe William i Księżna Kate. Zespół miał także zaszczyt dwukrotnego koncertowania w czasie uroczystości w Bazylice św. Piotra w Rzymie: w roku 1997 na 1000-lecie chrztu Gdańska i w roku 1999 podczas uroczystości ogłoszenia św. Brygidy Szwedzkiej patronką Europy. Wszystko to wpłynęło na niezwykle szybki rozwój artystyczny Cappelli Gedanensis. W krótkim czasie zespół wystąpił w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Azji. Nagrany został szereg płyt (Pory Roku A. Vivaldiego, Nowy Rok u Ojca Świętego, Stabat Mater L. Boccheriniego, i in.), które docenione zostały nagrodami, w tym nominacją do Fryderyka 2008.

Minione kilka lat działalności to absolutny rozkwit zespołu. Wspomnieć można choćby podjęcie stałej współpracy z Konstantym Andrzejem Kulką (który od roku 2012 jest Konsultantem Artystycznym Cappelli Gedanensis), Paulem Esswoodem, Giuliano Carmignolą, Miguelem Ortegą, Agnieszką Franków-Żelazny, Łukaszem Długoszem, Plàcido Domingo Jr czy Nigelem Kennedym.

Dodatkowo dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupione zostały instrumenty dawne, dzięki Instytutowi Muzyki i Tańca odbywają się prawykonania dzieł młodych polskich kompozytorów, a podejmowanie kolejnych wyzwań artystycznych poprzez wykonywanie muzyki od renesansu po współczesność sprawia, że Cappella Gedanensis – perła w koronie Miasta Gdańska, muzyczna wizytówka, od blisko pół wieku pojawia się w świadomości melomanów całej Europy.

Paweł Zagańczyk 

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył
z wyróżnieniem w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych. Koncertuje w Polsce i Europie – występował na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Czechach, Słowacji, w Austrii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Paweł Zagańczyk koncertuje też na bandoneonie z niemieckiej manufaktury Uwe Hartenhauera.

Jako solista występował z wieloma orkiestrami pod batutą: Michała Nesterowicza, Maji Metelskiej, Michała Klauzy, Jerzego Maksymiuka, Adama Klocka, Georgiosa Balatsinosa, Bohdana Jarmołowicza, Zygmunta Rycherta, Janusza Przybylskiego, Wojciecha Rajskiego, Tadeusza Dixy, Radosława Labahua, Rafała Kłoczko, Szymona Morusa czy Ariela Ludwiczaka.

Repertuar Pawła Zagańczyka stanowią zamówione i prawykonane przez niego kompozycje. Dla Zagańczyka pisali m.in : Krzesimir Dębski, Mikołaj Majkusiak, Edward Sielicki, Piotr Moss, Mehmet Cän Ozer, Dariusz Mazurowski, Krzysztof Olczak, Cezary Paciorek, Gerhard Stäbler, Marek Czerniewicz czy Maciej Zimka.

Działania artystyczne na pograniczu różnych stylistyk i gatunków muzycznych są wizytówką Pawła Zagańczyka. Współpracuje z muzykami jazzowymi (Adam Wendt, Irek Wojtczak, Krzesimir Dębski), zespołami wykonującymi muzykę współczesną w tym elektroniczną. Od kilku lat występuje w zespole wirtuoza skrzypiec Robiego Lakatosa. Jako założyciel kwartetu instrumentalnego Zagan Acoustic prezentuje kompozycje z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Jest także autorem muzyki do spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.

Zdobył wiele branżowych nagród: Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Pomorską Nadzieję Artystyczną przyznawaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagrodę dla twórców kultury burmistrza miasta Pruszcz Gdański, Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Jest stypendystą Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Gdańsku gdzie kształci kolejne generacje młodych artystów, zwracając tym samym uwagę na wiele zagadnień z dziedziny sztuki.

Nagrał pięć solowych albumów z muzyką współczesną: Tango (2014), Globulus (2018), Fall of Icarus (2019), Impressions (2022), Żurawie (2024) oraz wiele płyt kameralnych. W kręgu jego zainteresowań jest muzyka improwizowana, nowe kompozycje czy eksperymenty ukazujące szerokie spektrum akordeonu.

Warto pomagać, bo to kontynuacja tradycji i starań osób, które nas wychowały: rodziców, dziadków, nauczycieli. Warto pomagać, bo dobro powraca. 

Aramco

Aramco jest światowym liderem w dziedzinie zintegrowanej energetyki i chemii. Nasze biura w Europie prowadzą szeroko zakrojoną działalność zapewniając bezpieczne i niezawodne dostawy energii klientom na całym świecie, a także wspierając przełomowe osiągnięcia w obszarze badań i innowacji. W Polsce działalność Aramco koncentruje się między innymi na zaopatrywaniu zróżnicowanego portfolio klientów i ma kluczowe znaczenie dla rozwoju biznesu nie tylko w kraju, ale także w całej Europie. Nasze działania społeczne w Polsce obejmują wiele obszarów: od inwestowania w wiedzę i kreatywność, na przykład poprzez edukację STEM, po wspieranie rozwoju lokalnych społeczności w ramach projektów z zakresu ochrony zdrowia.

Dlaczego warto pomagać?

Wierzymy, że najważniejszym źródłem energii są ludzie i ich zdolność do tworzenia zmian, które przynoszą korzyści im i lokalnym społecznościom, w których żyją.

Gdańskie Wodociągi SA

Gdańskie Wodociągi to firma specjalizująca się w uzdatnianiu wody, oferująca kompleksowe usługi eksploatacyjne, inżynierskie i laboratoryjne. W zakres ich działalności wchodzą: projektowanie i nadzór nad siecią wodociągowo-kanalizacyjną, budowa przyłączy, badania laboratoryjne wody, serwis wodomierzy, usuwanie awarii, a także usługi oczyszczania i dezynfekcji. Gdańskie Wodociągi zapewniają mieszkańcom Gdańska dostęp do czystej i bezpiecznej wody pitnej oraz sprawną obsługę kanalizacji.

Patrycja Lipska (TVP3 Gdańsk)

Dziennikarka gdańskiej Panoramy TVP3 od 2017 roku. Reporterka, felietonistka, autorka.

Zawsze uśmiechnięta dziennikarka telewizyjna, wielokrotnie dotykająca materiałów o tematyce charytatywnej. Gdy ma zadany temat, zawsze chce go zrobić najlepiej, jednocześnie myśląc, jak wesprzeć przy tym gdańskie hospicjum.

Warto pomagać bo, tylko w ten sposób tworzymy dobro.

Ewelina Potocka (Radio Gdańsk S.A.)

Prezenterka i dziennikarka radiowa, lektorka, autorka tekstów prasowych i wywiadów. Z mediami związana od 2004 roku. W jej CV znaleźć można takich pracodawców jak: Radio Gdańsk, Polskie Radio, Onet, Grupa ZPR Media czy RMF FM. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie. Lubi proste formy, nieskomplikowanych ludzi i włoskie jedzenie. 

Warto pomagać, bo dobro zawsze wywołuje uśmiech.

Koło Naukowo-Artystyczne „Next to Musical” za charytatywny koncert musicalowy dla Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC

“NEXT TO MUSICAL” to artystyczno-naukowe koło działające przy Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Istnieje od roku akademickiego 2020/2021. Jego głównym celem jest szerzenie sztuki musicalowej w społeczności akademickiej i poza nią oraz umożliwianie młodym artystom współpracy scenicznej. Koło jest organizatorem wielu koncertów, spotkań z interesującymi ludźmi ze świata musicalu oraz autorskich spektakli pod okiem opiekuna koła i reżysera mgr. Michała Jarosa. Są nimi “Strup” (2022) i “LAST DANCE (w oparach absurdu) roku pańskiego tego czy owego” (2023). W 2024 roku członkowie koła podjęli za zadanie napisanie własnych utworów, tekstów i scenariusza do spektaklu “Katakumby”.

Warto pomagać bo pomaganie jednoczy i umacnia, a przy okazji uczucie jakie towarzyszy pomaganiu niesamowite. Wewnętrzne poczucie ciepła, które rozchodzi się po sercu z którego możemy być naprawdę dumni. Zdecydowanie warto tego doświadczyć i nieść pomoc potrzebującym. Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat.

 

Wydziałowa Rada Studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej za akcję Loteria Świąteczna

Od WRS ETI PG: Jesteśmy organizacją zrzeszającą corocznie kilkunastu członków. Jesteśmy studentami, chcącymi działać, robić „coś więcej” dla społeczności akademickiej i innych. Co roku wspólnie tworzymy ok. 30 wydarzeń: integracyjnych, edukacyjnych oraz charytatywnych. 

Losowanie Świąteczne to największe wydarzenie charytatywne organizowane przez WRS ETI od 10 lat. Jego celem jest wsparcie Hospicjum dla Dorosłych i Dzieci im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Studenci, za symboliczną kwotę, losują nagrody, pozyskane dzięki uprzejmości współpracujących z nami firm, a każdy los wygrywa. Akcja cieszy się ogromną popularnością wśród studentów, nie tylko naszego wydziału, ale także całej Politechniki Gdańskiej i przyciąga ich licznie na wydarzenie. Podczas losowania świątecznego 2023 rozlosowaliśmy ponad 2 tys. nagród, które przyniosły 10,5 tys. zł przekazanych Hospicjum.

Warto pomagać, bo nie ma nic cenniejszego niż dobro i uśmiech, które wracają, a nigdy nie wiadomo kiedy sami będziemy w potrzebie.