Od 1 lipca do 15 września walczymy o 100 000 zł na sfinansowanie warsztatów dla 360 opiekunów rodzinnych, w ramach projektu Fundacji Lotto „odLOTTOwa jazda”. Liczy się każdy kilometr przejechany na rowerze!

KLIKNIJ TUTAJ ABY DOŁĄCZYĆ DO NASZEJ DRUŻYNY

Wsparcie otrzyma 7 organizacji, dla których wykręconych zostanie najwięcej kilometrów, liczonych w aplikacji Endomondo. To dla nas ogromna szansa na sfinansowanie praktycznych zajęć dla członków rodzin opiekujących się swoimi ciężko chorymi w domach.

Akcja jest prosta: wystarczy dołączyć do naszej drużyny i podczas letnich przejażdżek włączać aplikację i kręcić kilometry dla tych, którzy 24 godziny na dobę troszczą się o innych.

Bardzo zachęcamy do zaplanowania rowerowej wycieczki i codziennej trasy, dzięki którym nasze szanse będą rosły. Wierzymy, że w akcję zaangażuje się wiele osób, które połączą przyjemne z pożytecznym. W rywalizację mogą włączyć się osoby z całej Polski, dlatego prosimy o przekazywanie informacji znajomym. Zachęcamy do udostępniania bezpośredniego linku do naszej drużyny: https://www.endomondo.com/teams/37468807 

Z góry dziękujemy za zaangażowanie, do zobaczenia na trasie!

 

Więcej o projekcie, który mamy szansę sfinansować dzięki akcji "OdLOTTOwa jazda": 

Opieka nad chorym członkiem rodziny w domu wiąże się z dużym obciążeniem zarówno psychicznym, jak i fizycznym i wykluczeniem społecznym. Badania pokazują, że problem aktualnie dotyczy ponad 2 mln Polaków i liczba ta będzie wzrastać. Polska jest jednym z najszybciej starzejących się krajów europejskich. 

Liczne rekomendacje i analizy dotyczące opieki nad osobami zależnymi, jak również codzienne doświadczenia pokazują, jak ważną rolę, obok opieki formalnej, pełnią opiekunowie nieformalni – członkowie rodzin (opiekunowie rodzinni), znajomi.

Projekt obejmuje zorganizowanie 36 bezpłatnych  warsztatów o charakterze praktycznym dla opiekunów rodzinnych. Warsztaty będą podzielone na 12 cykli, z których każdy będzie się składał z trzech warsztatów specjalistycznych. Przewidywana liczba uczestników to 360 osób. Uczestnicy nauczą się fachowego wykonywania najważniejszych czynności pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych oraz dowiedzą się, jak sobie radzić  w codziennej opiece nad przewlekle chorym członkiem rodziny, od pracownika socjalnego dowiedzą się jak samodzielnie wypełnić  wymagane dokumenty i jakie są obowiązujące procedury medyczne.

Projekt przewiduje także wydanie  i nieodpłatne przekazanie książek, które merytorycznie wesprą uczestników programu. Projekt obejmuje wydanie poradnika pt.:  „Przewlekle chory w domu” pod red. Piotra Krakowiaka, Dominika Krzyżanowskiego i Aleksandry Modlińskeij - nakład 500 egz. Poradnik został napisany przez doświadczonych specjalistów opieki paliatywnej i nad przewlekle chorym. Celem publikacji jest dostarczenie członkom rodzin osoby chorej i innym opiekunom podstawowej wiedzy na temat medycznych aspektów opieki: dotyczących choroby, leków, pielęgnacji, rehabilitacji i sposobów żywienia.

Projekt obejmuje także wydanie poradnika autorstwa Anny Kulki-Doleckiej pod roboczym tytułem „Wyjrzeć przez okno”, jest to to zapis codzienności opiekuna rodzinnego chorego przewlekle dziecka, nakład 500 szt.

Projekt przewiduje także opracowanie i uruchomienie strony internetowej www.opiekunrodzinny.pl na której znajdą się porady dla opiekunów rodzinnych: pielęgnacyjne, rehabilitacyjne, medyczne, socjalne, a także informacje dotyczące pomocy oferowanej przez fachowe i wolontaryjne ośrodki i grupy wsparcia. Strona zawierać będzie także moderowane forum dla opiekunów chcących się podzielić swoimi doświadczeniami i szukających pomocy.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska