20 stycznia 2018 roku już po raz ósmy odbył się Charytatywny Balem z Sercem, na rzecz podopiecznych prowadzonego przez nas Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza. Cieszymy się ogromnie, że w tym roku patronat honorowy objęła nad nim Pani  Natashy Meli Daudey, ambasador Republiki Malty w Polsce. Hasło tegorocznego balu brzmiało: Malta is more!

W organizację balu zaangażował się Konsul Honorowy Republiki Malty w Gdyni, Pan Sławomir Kalicki, a także Pani Magdalena Pramfelt, Prezydent Zarządu Stowarzyszenia Konsulów Honorowych  Polsce. Wieczór w Europejskim Centrum Solidarności pełen był maltańskich akcentów, zarówno w przestrzeni wizualnej, jak i w zaplanowanych aukcjach: głośnej i cichej.

Wśród licytowanych przedmiotów były zdjęcia, obrazy, grafiki, atrakcje dla chętnych wrażeń, a także kulturalnych doznań. Na liście blisko czterdziestu licytowanych pozycji znalazła się m.in. książka z autografem Chucka Norrisa, dwa  bilety na koncert Eda Sheerana na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz przekazane przez jednego z głównych sponsorów balu, firmę Johnny Bros: piłka z podpisem Neymara i obraz gdańskiego malarza, autora portretu Jana Pawła II w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, Janusza Pawlukiewicza, pt. „Podlasie - koniec lata”.

Bal rozpoczął występ uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny – Sobczak w Gdańsku. Najpierw zaprezentowała się para: Oliwia Grzywińska i Maciej Duda (tytuł: Grande Pas, choreografia: Uran Azimow, muzyka: Friedrich Burgmiller, przygotowanie: Agata Białobrzeska), a następnie grupa dziewcząt: Julia Polakowska, Julia Buczyńska, Julia Gołębiewska, Natalia Browarczyk, Angele Villanuewa Jara (tytuł: People, choreografia i przygotowanie: Julia Polakowska, muzyka: Hans Zimmer, Olfur Arnolds, Kamil Waszkiewicz). Było to baletowa interpretacja nawiązująca do prowadzonej przez nas kampanii „Opiekun rodzinny-nie musi być sam”. Chcąc przypomnieć gościom balu o podejmowanym przez nas temacie zaprezentowałyśmy się w pelerynach i maskach nawiązujących do spotu promującego kampanię.

Tradycją Balu z Sercem jest przyznawanie specjalnych podziękowań osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do jego organizacji, a także partnerom, którzy wspierają nas od lat. W tym roku wyróżnienia otrzymali:

za wsparcie organizacji balu:

Ambasador Republiki Malty, Natasha Meli Daudey

Konsul Honorowy Republiki Malty w Gdyni – Sławomir Kalicki

za wieloletnią pomoc Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum Dutkiewicza:

Maciej Grabski – Prezes Olivia Business Centre, głównego sponsora balu

Julian Pawlukiewicz – Prezes firmy Johny Bross, głównego sponsora balu.

Barbara Zaborowska – właścicielka Olimpia Group

Maciej Kosycarz – fotoreporter

Bal poprowadzili dziennikarze Radia Gdańsk Beata Szewczyk i Robert Silski. O oprawę muzyczną zadbał zespół „Deadly Plants”. Był to wieczór pełen wspaniałych wrażeń, dzięki któremu udało nam się zebrać aż 240 000 zł! To fundusze, które umożliwią nam miesiąc pełnej troski i wsparcia opieki nad 80 pacjentami Domowego Hospicjum im. ks. Dutkiewicza. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego wyniku!

Patronat honorowy

Ambasador Republiki Malty w Polsce Natasha Meli Daudey