Mirek, podopieczny Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza, uległ dwa lata temu wypadkowi samochodowemu. Cierpi na niedowład wszystkich kończyn, który całkowicie uzależnia go od pomocy samotnie się nim opiekującej mamy. Aby umożliwić mu pobyt w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie, który jest szansą na poprawę jego stanu, w kwietniu ogłosiliśmy zbiórkę na ten cel. O historii Mirka poinformowało Radio Gdańsk i TVP3 Gdańsk. Środki zbieraliśmy także przy okazji akcji w Centrum Handlowym Manhattan: „Mamo, tato jestem!”. Te starania wspaniale dopełnił niezwykły gest solidarności, którego dokonali przyjaciele, rodzina i znajomi Mirka z Przodkowa.

Podczas corocznego pikniku rodzinnego zbierano środki na rehabilitację Mirka. Kreatywność i zaangażowanie mieszkańców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki loteriom, licytacjom i kweście udało się zebrać 23 000 zł!

Jesteśmy szalenie wdzięczni. Wiemy, że Mirek i jego rodzina również. Jesteście wspaniali. Teraz trzymamy kciuki za efekty rehabilitacji. Mirek, myślami jesteśmy z Tobą!

http://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/61653-wypadek-spiaczka-i-wybudzenie-po-8-miesiacach-18-letni-mirek-chce-znowu-zyc-normalnie

 http://gdansk.tvp.pl/32801455/intensywna-terapia-szansa-na-poprawe-zdrowia

 https://www.siepomaga.pl/miroslawlejkowski

http://www.przodkowo.pl/xiv-piknik-rodzinny-za-nami/

Wiatr w żagle

Przekaż darowiznę online

kwota:

Rocznik

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Księgarnia