Fundacja „Dbam o Zdrowie” rozpoczęła właśnie ogólnopolski projekt, w którym pomoc kieruje do najbardziej potrzebujących hospicjów dziecięcych w kraju. Nie byłby on możliwy, gdyby nie powstanie pewnego szczególnego produktu – Karty z Sercem. Od każdej sprzedanej karty podarunkowej jej emitent, firma ePRUF SA, przekazuje 4 zł do Fundacji „Dbam o Zdrowie”. To kolejny dowód na to, że dobre gesty rodzą następne, a za ofiarowaną pomoc najlepszym podziękowaniem jest obdarowanie nią innych.

Decyzja o utworzeniu projektu dedykowanego hospicjom przyszła dość szybko. Wszystkie zebrane środki Fundacja zdecydowała się przekazać tym najbardziej potrzebującym, gdzie zapotrzebowanie na leki, środki opatrunkowe i pielęgnacyjne przewyższa możliwości ich sfinansowania. W tym celu nawiązała współpracę z Fundację Hospicyjną – organizacją, która merytorycznie i finansowo wspiera ośrodki opieki paliatywnej w całym kraju. To ona, znając największe potrzeby polskich placówek hospicyjnych, wytypowała 16 jednostek, do których powędruje wsparcie finansowe. Hospicja tylko w części finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Ich istnienie i należyte funkcjonowanie w dużej mierze zależy od ludzi dobrej woli oraz instytucji, które zechcą je wesprzeć. Liczy się dosłownie każda złotówka i za każdą dziękujemy – powiedziała Beata Łopatniuk, fundraiser z Fundacji Hospicyjnej.

Projekt Karty z Sercem jest wyjątkowy jeszcze w jednym aspekcie. Każdy zamawiający kartę dla bliskich bądź swojej firmy ma możliwość wskazania hospicjum, któremu chce przekazać wsparcie z zakupionej przez siebie karty. Dzięki temu projekt nabiera szczególnego międzyludzkiego wymiaru. Fundacja chce zwrócić nim uwagę na fakt, że w każdym środowisku lokalnym znajdują się nieuleczalnie chore dzieci, które pomimo swojej choroby mają niezwykle silną wolę życia i spełniania swoich marzeń.

Karta z Sercem w całości dedykowana jest zdrowiu. Za jej pośrednictwem można nabyć leki, środki medyczne i kosmetyki, a więc wszystkie produkty spośród asortymentu apteki, w której jest realizowana. Stanowić może świetny prezent dla bliskiej osoby czy też stać się stałym elementem systemu świadczeń dla pracowników w każdej firmie. Cel, jaki wspiera, czyni ją wyjątkowym wyborem. Oprócz trafionego prezentu

Działając w sferze ochrony zdrowia, Fundacja Dbam o Zdrowie codziennie zmaga się z barierami w dostępie do leków. Problem ten dotyczy zarówno osób indywidualnych, jak i organizacji, które obejmują pomocą osoby chore, niepełnosprawne i ubogie.