1% to nie tylko podatek dochodowy! Do 31 stycznia z Urzędem Skarbowym rozliczają się przedsiębiorcy na podstawie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz osoby, które w minionym roku odnotowały przychód z najmu. Jeśli jesteście wśród nich, także możecie oddać 1%! Wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki w formularzu PIT-28.

31 stycznia coraz bliżej. Dla tzw. ryczałtowców nadchodzi ostateczny termin oddania PIT-28, deklaracji przychodów i opłaconych podatków za 2012 rok. Wypełniając dokumenty warto pamiętać o tych, którzy tej pomocy bardzo potrzebują.

Fundacja Hospicyjna jest organizacją pozarządową, która od 10 lat wspiera Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, najstarszą tego typu placówkę na Pomorzu, w tym roku obchodzącą 30-lecie swojego istnienia. To jedyne stacjonarne i domowe hospicjum dla dzieci i dorosłych w naszym regionie. Każdego miesiąca pomaga 60 pacjentom na oddziale stacjonarnym oraz 35 dzieciom i 110 dorosłym w hospicjum domowym. Otacza opieką także bliskich i rodziny pacjentów. Rocznie potrzebujemy ok. 5,5 mln złotych, by zaspokoić podstawowe potrzeby hospicjum i zapewnić bezpłatną opiekę naszym pacjentom. Każda złotówka się liczy.

Działalność Fundacji, dzięki współpracy z ponad 100 ośrodkami paliatywno-hospicyjnymi, które wspiera merytorycznie i materialnie, ma również zasięg ogólnopolski. Kampanie ogólnospołeczne, wydawnictwa (seria "Biblioteka Fundacji Hospicyjnej"), szkolenia wolontariuszy i pracowników hospicjów, ogólnopolski portal hospicyjny www.hospicja.pl, wreszcie Fundusz Dzieci Osieroconych oraz gdański oddział Akademii Walki z Rakiem to najważniejsze obszary, w których działa nasza Fundacja.

Jeśli właśnie wypełniacie swój PIT-28 będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie Waszego 1% na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Jak to zrobić? W punkcie M, poz. 125 wpisujemy nr KRS, a w poz. 126 kwotę 1% sumy z poz. 105.

Być może robisz to także dla siebie lub swoich bliskich

.

Za każdą, nawet najdrobniejszą sumę, bardzo dziękujemy z całego serc.

Wystarczy kliknąć na poniższy banner i pobrać program do rozliczenia!