Oj były, były!... piruety, podskoki, wślizgi i kółeczka w rytm muzyki! A to wszystko w wykonaniu prawie dwustu wolontariuszy na łyżwach, których zaprosiliśmy w miniony poniedziałek (9 grudnia), by celebrować z nimi Światowy Dzień Wolontariusza.

Najbardziej zasłużonych i oddanych swej misji wolontariuszy Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC nagrodziliśmy dyplomami i upominkami.

Oto laureaci:

Wolontariusz Roku w kategorii Wolontariat Akcyjny: Piotra Hassa
Wolontariusz Roku 2013 w kategorii Wolontariat Medyczny: Aleksander Hołówka
Duet Roku 2013 w kategorii Wolontariat Akcyjny: Ewelina Łęgowska i Gosia Grzywińska
Koordynator Roku 2013: Helena Zamkowska

Ponadto przyznano wyróżnienia dla p. Ewy Łebko (za wielkie zaangażowanie w wolontarystyczną pracę na rzecz Fundacji Hospicyjnej, w szczególności opiekę nad dziećmi osieroconymi), dla p. Iwony Spryszyńskiej, koordynatora wolontariatu w Gimnazjum nr 25 w Gdańsku (za wieloletnie wspieranie akcji organizowanych na rzecz Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku) oraz dla p. Marcina Oronia (człowieka-orkiestry, niestrudzonego i niezastąpionego Wolontariusza Fundacji Hospicyjnej).

Do zabawy przygotował i całość swym gromkim głosem okrasił Marcin Oroń, zwany DJ Falą, który ku swojemu zaskoczeniu również został tego dnia wyróżniony za zaangażowanie w prowadzenie każdej akcji taneczno-muzycznej na rzecz Fundacji i Hospicjum.

W spotkaniu wzięli udział ks. Jędrzej Orłowski SAC – dyrektor gdańskiego Hospicjum i Jolanta Leśniewska – dyrektor wykonawczy Fundacji Hospicyjnej. Gościem specjalnym był od lat wspierający działalność Fundacji – Dariusz Tiger Michalczewski, który z uśmiechem pozował do zdjęć z wolontariuszami... no dobra, wolontariuszkami:).

Po wyczerpującej jeździe na łyżwach i nie tylko:) na wszystkich czekał słodki poczęstunek, gorąca herbata oraz drobny upominek-niespodzianka.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Gdańskiego Archipelagu Kultury i Sceny Muzycznej Gdańsk za nieodpłatne udostępnienie lodowiska, Fundacji Równe Szanse za przekazanie podarunków oraz Ratownikom Medycznym  ADIUTARE, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.