Jest nam niezmiernie miło poinformować, że decyzją Kapituły Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” P. Henryka Krzywonos-Strycharska, nominowana w kategorii „Wolontariusz” za współpracę z Fundacją Hospicyjną i wieloletnie konsekwentne działania dobroczynne na rzecz innych, przeszła do jego finału.

Wyjątkowa osobowość P. Henryki Krzywonos-Strycharskiej, niedająca zaszeregować się do jakiejkolwiek kategorii – bezpośrednia, czasami wręcz bezpardonowa – od kilku już lat jest istotnym znakiem rozpoznawczym wielu działań Funduszu Dzieci Osieroconych, istniejącego przy Fundacji Hospicyjnej. Trudno w Polsce o lepszego eksperta od spraw, którymi na co dzień zajmuje się Fundusz. Trauma śmierci rodzica, ogromne poczucie osamotnienia, liczne lęki oraz problemy związane z obniżeniem się statusu materialnego całej rodziny to kwestie, z którymi P. Henryka mierzyła się od końca lat 80., wychowując łącznie dwunastkę  dzieci w ramach rodzinnego domu dziecka. Najwyraźniej matkowanie dzieciom pokrzywdzonym przez los w życiorys P. Henryki wpisane jest na stałe.

P. Henryka Krzywonos-Strycharska z Fundacją Hospicyjną współpracuje już od 2007 roku. Czterokrotnie zgodziła się zostać ambasadorem organizowanych przez nią kampanii społecznych (w tym obecnie trwającej, poświęconej dzieciom osieroconym), wspiera ją materialnie, przekazując przedmioty na aukcje charytatywne, oraz merytorycznie.

Przypomnijmy, że w 2012 roku Henryka Krzywonos-Strycharska otrzymała Order Uśmiechu – jedyne na świecie odznaczenie przyznawane przez dzieci, a od 2011 roku pełni społecznie funkcję Doradcy Rzecznika Praw Dziecka.

Rodzicielskie doświadczenie prawie nie do ogarnięcia, wolontaryjne zaangażowanie w  wiele akcji o charakterze charytatywnym, wreszcie serdeczność bez różu i pudru – portret Henryki Krzywonos-Strycharskiej jest wyrazisty i nie do podrobienia. Wprawdzie w Fundacji Hospicyjnej i w sercach wielu dzieci P. Henryka Gwiazdą Dobroczynności jest już od dawna, gorąco namawiamy do wzięcia udziału w Plebiscycie  i oddanie głosu na fundacyjną Finalistkę na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl

Głosowanie potrwa do 10 stycznia 2014 roku, a Gala Finałowa Plebiscytu odbędzie się w dniu 8 lutego 2014 roku, w Hotelu SOFITEL VICTORIA w Warszawie.

Mamy wspaniałą okazję, aby promować działalność społeczną P. Henryki Krzywonos-Strycharskiej i podziękować Jej za działanie dla wspólnego dobra!