Niezapomniany weekend – tak podsumowują osiemnastą edycję międzynarodowej imprezy muzycznej Jazz w Lesie jej uczestnicy. W dniach 26-27 lipca na leśnej scenie nad jeziorem Węgorzyno w Sulęczynie zagrała cała plejada gwiazd nie tylko polskiego, ale i światowego jazzu. Dzięki uprzejmości organizatorów festiwalu, wśród publiczności pojawili się wolontariusze Fundacji Hospicyjnej, którzy prowadzili kwestę na rzecz dzieci osieroconych.

Dwa wieczory z muzyką w najlepszym wykonaniu, nocne jam sessions i koncert dla dzieci w urokliwej scenerii kaszubskiej przyrody dostarczyły niezapomnianych przeżyć wielbicielom muzyki jazzowej. Organizatorom imprezy jak zwykle udało się stworzyć niepowtarzalną atmosferę, dzięki której już dawno wydarzenie zostało okrzyknięte najbardziej romantycznym festiwalem w Polsce.

W piątek własne kompozycje zagrał European Jazz Ensamble, a po nim wystąpili muzycy niemal z całego świata, na czele ze znakomitym gitarzystą Mikiem Russellem oraz pochodzącą z Madagaskaru wokalistką Mfą Kerą, tworzący zespół Black Heritage. Publiczność mogła usłyszeć prawdziwą mieszankę gatunków i stylów – od jazzu i bluesa, przez rock, soul i gospel, po reggae czy rap.

W sobotę uczestników koncertu rozgrzał kwartet pianistki Ilony Damięckiej i saksofonisty Tomasza Licaka. Podczas tegorocznego festiwalu, po raz pierwszy w jego historii, z powodu ciężkiej choroby nie zagrał Jarosław Śmietana. W geście solidarności muzycy, którzy zapowiedzieli swój udział, wystąpili właśnie dla niego. Na scenie pojawiła się plejada znakomitych artystów, którzy przez kilka godzin grali w różnych składach i stylistykach, m.in. zespół Ajagore, wokaliści Hanna Banaszak, Karen Edwards i Bill Neal, raperzy Bzyk i Guzik oraz wybitni instrumentaliści Wojtek Karolak, Andrzej Olejniczak, Maciej Sikała, Piotr Wyleżoł, Adam Kowalewski, Marcin Lamch i Adam Czerwiński.

Podczas dwóch dni festiwalu na rzecz podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych kwestowali nasi wolontariusze – uczniowie gimnazjum w Sulęczynie. Do puszek z logo Fundacji Hospicyjnej udało się im zebrać 1489,22 zł.

Serdecznie dziękujemy organizatorom: Jackowi Leszewskiemu i Adamowi Czerwińskiemu za zaproszenie, kwestującej młodzieży za zaangażowanie, a darczyńcom za hojność. Do zobaczenia podczas przyszłorocznego festiwalu!